17.12.2020

Szanowni Państwo,

informujemy, że dla podróżnych udających się do Republiki Dominikany został zniesiony obowiązek okazywania negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19. Zamiast tego, na lotnisku 3-10% losowo wybranych podróżnych oraz wszyscy podróżni z objawami zostają poddani szybkiemu testowi w kierunku COVID-19.

Ponadto każdy podróżny ma obowiązek wypełnić Oświadczenie podróżnego o stanie zdrowia – forma papierowa obowiązuje do 31.12.2020.

Od 1.01.2021 podróżni będą zobowiązani do wypełnienia formularza wyłącznie w formie elektronicznej. Formularz jest dostępny pod linkiem: https://eticket.migracion.gob.do. Formularz należy wypełnić przy wjeździe oraz przy wyjeździe, system wygeneruje dwa kody QR, które zostaną zeskanowane przez władze w punkcie wjazdu i wyjazdu. Na lotniskach na Dominikanie dostępny jest bezpłatny internet – pasażerowie, którzy nie wypełnią formularza przed wylotem będą mogli zrobić to po przylocie. Aby skrócić czas procedury przylotu, zalecamy wypełnienie formularza 72 godziny przed podróżą, wydrukowanie lub zrobienie zrzutu ekranu z kodem QR, który należy mieć przy sobie przed wylotem. Dodatkowe informacje są dostępne pod linkiem: https://viajerodigital.mitur.gob.do.


 

15.12.2020

Szanowni Państwo,

 

wszyscy podróżni przyjeżdżający do Omanu, bez względu na długość pobytu, w związku z pandemią COVID-19 muszą spełnić przed wjazdem wymagania, ustanowione przez lokalne władze.

Każdy podróżny jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie, które zakresem ochrony obejmuje ryzyka związane z COVID-19 przez okres co najmniej jednego miesiąca. Warto zaznaczyć, że nie chodzi o okres ochrony wskazanej w certyfikacie ubezpieczeniowym, tylko fakt, że rozpoczęte leczenie nie zostanie przerwane przed upływem miesiąca.

Polscy obywatele są upoważnieni do otrzymania bezpłatnej wizy, jeśli pobyt nie jest dłuższy niż 10 dni.

Na lotnisku docelowym należy okazać dokument podróży potwierdzający rezerwację hotelu oraz lotu powrotnego.

Każdy podróżny ma obowiązek pobrać i zainstalować aplikację Tarassud+, która jest dostępna za pośrednictwem Google Play lub App Store.

Po przylocie na lotnisku należy okazać uzupełniony Formularz Rejestracji Podróżnego (TRF) wraz z potwierdzeniem wniesienia opłaty (OMR 25). Należy zachować kopię dowodu zapłaty, ponieważ trzeba go okazać przy kontroli imigracyjnej wraz z dokumentem podróży.

Wszyscy podróżni w wieku od 16 lat wjeżdżający do Omanu, bez względu na państwo pochodzenia, muszą poddać się testowi PCR (wymaz z nosa). Stanowiska pobierania wymazów PCR znajdują się za kontrolą imigracyjną, a przed halą odbioru bagażu.

Po poddaniu się testowi można odebrać swój bagaż i rozpocząć wakacje.

Wyniki testu PCR są dostępne do 24 godzin za pośrednictwem aplikacji Tarassud+, którą każdy wjeżdżający podróżny powinien zainstalować lub na stronie: https://covid19.emushrif.om/traveler/login.

Na wynik testu oczekuje się w zarezerwowanym pokoju hotelowym. Wynik należy sprawdzić samodzielnie za pośrednictwem aplikacji Tarassud+.

W przypadku pozytywnego wyniku testu podróżny musi poddać się ścisłej samoizolacji w swoim zarezerwowanym pokoju hotelowym przez 14 dni. Świadczenia, które wykraczają poza termin pobytu wynikający z umowy klient opłaca we własnym zakresie, chyba że posiada odpowiednie ubezpieczenie, które chroni przed taką sytuacją.

14.12.2020

LEĆ Z ITAKĄ NA RAJSKĄ DOMINIKANĘ AIRBUSEM A330!

Raj na ziemi, pocztówkowe plaże z pudrowo miękkim piaskiem, kokosowe palmy i szmaragdowe wody. Słońce i dźwięki merengue dla kochających żywiołowość, pełna egzotyka, tropikalne niebo i niepowtarzalne, romantyczne krajobrazy. Zapraszamy na niezapomniane, karaibskie wakacje na cudownej Dominikanie!

  • szybko, komfortowo i bez międzylądowań
  • Punta Cana z jednymi z najlepszych plaż na Karaibach
  • w ofercie wyselekcjonowane, luksusowe hotele
  • popularna formuła all inclusive
  • wyloty od 26.12.2020 r.
  • ceny już od 5999 PLN
  • bez testu na COVID-19

 

11.12.2020

LATO 2021 – LEĆ NA RAJSKIE PLAŻE ZANZIBARU Z KATOWIC I WROCŁAWIA!

Niewiarygodnie turkusowy kolor oceanu, białe plaże z piaskiem miękkim jak puder, fantastyczne rafy koralowe, niesamowity zapach przypraw i smak egzotycznych owoców
– poznaj hit sprzedaży – magiczny Zanzibar i leć na wymarzone wakacje teraz nie tylko
z Warszawy, ale także z Katowic i Wrocławia.

 

  • wyloty w terminie: 13.06-31.10.2021 r.
  • ceny już od: 5009 PLN
  • bez testu na COVID-19

10.12.2020

 

Szanowni Państwo

 

Od 10.12.20 (do odwołania) przy przylocie na Wyspy Kanaryjskie wymagane jest przedstawienie negatywnego wyniku testu RT- PCR lub antygenowego.  Aby test był ważny, należy go wykonać na max 72 h przed przylotem w licencjonowanym laboratorium, a dokument wystawiony ma być w języku angielskim lub hiszpańskim. Szczegóły dotyczące danych, które powinny być zawarte w wyniku testu dostępne są na stronie https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/

Z testu zwolnione są dzieci do lat 6. Przypominamy o obowiązku wypełnienia formularza PLF (najwcześniej na 48h przed wylotem) i posiadania kodu QR, podczas wypełniania elektronicznego formularza należy zadeklarować posiadanie negatywnego testu na RT-PCR lub antygenowego.

 

08.12.2020

PODRÓŻUJ AIRBUSEM NA NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE!

Szybko, komfortowo i bez międzylądowań. Już od 20 grudnia tylko z ITAKĄ polecisz z Warszawy na klimatyczny Zanzibar, roztańczoną Kubę i do orientalnego Omanu na pokładzie zmodernizowanego, szerokokadłubowego samolotu Airbus A330. To jedyna taka oferta w Polsce!

Odkryj prawdziwą egzotykę i rezerwuj wakacje już dziś.


 

7.12.2020

Szanowni Państwo,

informujemy, że podróżni przybywający na Wyspy Zielonego Przylądka zobowiązani będą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19

Zaświadczenie (koniecznie w języku angielskim lub portugalskim) potwierdzające negatywny wynik testu na COVID-19 należy okazać przy zakwaterowaniu w hotelu. Akceptowane będą wyniki testów antygenowych.


 

07.12.2020

Szanowni Państwo,

informujemy, że każdy podróżny wjeżdżający na Kubę zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie KL/NNW, które swym zakresem obejmuje również ryzyka związane z COVID-19.

Weryfikacja odbywa się na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Pasażer, który nie wykupił ubezpieczenia wcześniej, jest zobowiązany do opłacenia odpowiedniej polisy na miejscu – koszt: 30EUR/os.


 

04.12.2020

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o przedłużeniu promocji obowiązującej na sezon Zima 2020/21-„Kierunki Pełne Słońca i Swobodnej Zmiany” do 30.12.2020 r.

Promocja obejmuje m.in. nadal bardzo korzystne rabaty do 600 zł i zaliczkę w wysokości 20% wartości rezerwacji. Gorąco zachęcamy rezerwowania Pakietu „Spokojny Wyjazd” w cenie 49 zł od osoby. Pragniemy poinformować, że od dziś w ramach promocji, Klienci otrzymują Bezpłatną Zmianę Rezerwacji w wersji „Komfort”, czyli z możliwością jednokrotnej zmiany do 30 dni przed wyjazdem- gratis. Zmiany zostały również naniesione w warunkach promocji oraz w systemie rezerwacyjnym.


 

03.12.2020

Rainbow, jedno z największych biur podróży w kraju, znane dotąd z organizowania wycieczek objazdowych i wypoczynku na całym świecie, zdecydowało się na dodanie do swojej oferty wczasów w Polsce. Dziś rozpoczęło sprzedaż tego nowego produktu, który nazwało „Odkryj Polskę na nowo”.

Co to znaczy? Touroperator zamierza oferować kompleksowe usługi. W skład pakietu może wchodzić (nie wszyscy muszą skorzystać) przejazd autokarem z jednego z 30 miast w Polsce. Autokary będą ruszać zawsze w sobotę.

Na miejscu, w większych miejscowościach wypoczynkowych (Szczyrk, Wisła, Karpacz, Szklarska Poręba, Krynica Zdrój, Krynica Morska, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Międzyzdroje, Świnoujście, Mikołajki, Mrągowo, Augustów, Ustka) mają działać Figlokluby z animacjami dla dzieci. Figlokluby będą zlokalizowane w centralnym miejscu, tam gdzie gości Rainbowa będzie najwięcej. Mają mieć do dyspozycji zarówno teren otwarty, jak i pomieszczenia zadaszone na wypadek, gdyby padało. Zajęcia będą prowadzone 6-7 godzin dziennie, od niedzieli do piątku.

Przewidziano również ćwiczenia dla dorosłych, na przykład nordic walking, taniec, jogę i streching.

Na miejscu biuro podróży ulokuje swoich rezydentów. Nowością mają być też wycieczki fakultatywne.

Touroperator wprowadza jednocześnie ułatwienia. Klient, który zarezerwuje wczasy w Polsce w trwającej do 21 stycznia 2021 r. przedsprzedaży, ale zmieni później zdanie, będzie mógł zmienić do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy za darmo rezerwację na inną – w kraju lub za granicą. 

1.12.2020

Swobodnie zaplanuj wakacje – GWARANCJA MULTI ZMIANA GRATIS!

Już teraz tęsknisz za wakacjami? Planowanie podróży z bliskimi osobami w długie wieczory to sama przyjemność! Jeżeli już znalazłeś swoje miejsce, ale jeszcze zastanawiasz się z uwagi na niepewną sytuację, mamy na to sposób. GWARANCJA MULTI ZMIANA GRATIS to nasza propozycja nielimitowanych zmian rezerwacji bez jakichkolwiek kosztów. Jeśli tylko chcesz możesz zmienić miejsce, hotel, termin lub wszystko razem do 21 dni przed wyjazdem GRATIS!

Gwarantujemy prawo do nielimitowanych zmian rezerwacji do 21 dni przed rozpoczęciem imprezy. W tym okresie można zmienić termin wyjazdu, długość (za wyjątkiem skrócenia pobytu), kierunek, hotel, typ pokoju, a także lotnisko wylotowe na dowolną inną ofertę. Cena rezerwacji po zmianie nie może być tańsza o więcej niż 10% od wartości pierwotnej umowy z zachowaniem tej samej ilości uczestników. W przypadku zmiany na ofertę tańszą o więcej niż 10% od wartości pierwotnej umowy, różnica w cenie zostanie wyrównana tak, aby nie przekraczała 10% ceny pierwotnej rezerwacji. Zmiany dokonywane są na warunkach cenowych obowiązujących w dniu dokonania pierwotnej rezerwacji. GMZ dotyczy ofert: ZIMA 20/21 i LATO 2021 w ramach tego samego sezonu, zarówno nowych jak i założonych już rezerwacji przed wprowadzeniem gwarancji. GMZ nie obowiązuje w przypadku imprez realizowanych przelotem rejsowym (nie czarterowym) i low costem oraz pakietów dynamicznych. GMZ zastępuje do 22 grudnia 2020 r. Gwarancję Bezkosztowej Zmiany Rezerwacji w ramach promocji „Marzenia w Cenie Spełnienia” oferty LATO 2021


 

01.12.2020

Szanowni Klienci,

Wróciliśmy do pracy stacjonarnej w biurze! Pracujemy w godzinach 9-20 od poniedziałku do soboty. Zachęcamy do umawiania wizyt telefonicznie.

Optimal Travel


 

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500