01.12.2021

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2021 r. weszły w życie zmienione przepisy, dotyczące kwarantanny dla podróżujących do Polski
z krajów Non-Schengen.

Od 01.12.2021 r. (decyduje data przylotu do Polski) kwarantanna ulega wydłużeniu z 10 do 14 dni dla osób przybywających ze strefy Non-Schengen.

14-dniową kwarantannę nakładaną w momencie przekroczenia granicy można skrócić. W tym celu (najwcześniej po 8 dniach od daty powrotu do Polski) należy wykonać test w kierunku COVID-19 (antygenowy lub RT-PCR) i uzyskać negatywny wynik.

Kwarantanna zostaje skrócona z chwilą wprowadzenia przez laboratorium negatywnego wyniku do systemu informatycznego Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Od 01.12.2021 zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski będą:

1. Osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepień na COVID-19 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej), gdy upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania            tego szczepienia;

2. Ozdrowieńcy, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy byli poddani izolacji, izolacji w warunkach domowych lub hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem;

3. Dzieci do ukończenia lat 12 podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 (zgodnie z pkt. 1);

31.05.2021

Planujesz rodzinne wakacje ?

Skorzystaj z promocyjnej ceny na testy dla dzieci i młodzieży do 18 lat.

W czerwcu, lipcu i sierpniu testy za połowę ceny!

W promocji:
– 50% zniżki na testy RT-PCR i antygenowe wymagane przed wylotem z Polski
– 50% zniżki na testy antygenowe przy powrocie do Polski
– wyloty w terminach 1.06-31.08.2021
– wszystkie kierunki, o ile promocja nie wyklucza się z inną obowiązującą w danej destynacji
– tylko nowe rezerwacje: liczy się data założenia rezerwacji, a nie data dodania testu

Promocją objęte są rezerwacje dokonane w terminie 31.05-30.06.2021.
Uwaga: liczba testów w cenie promocyjnej jest ograniczona.

31.05.2021

Prezentacja samolotu Luke Air A330

27.05.2021

Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z nowym rozporządzeniem od 26 maja br. weszły w życie zmienione przepisy, dotyczące kwarantanny dla podróżujących do Polski z krajów Non-Schengen.

 • W celu uniknięcia kwarantanny, możliwe jest testowanie podróżnych także na polskich lotniskach (przed kontrolą graniczną) po przylocie z krajów spoza strefy Schengen.
 • Kwarantannę skraca negatywny wynik testu wykonanego po przylocie do Polski, wysłany do systemu informatycznego Sanepidu w ciągu 48 godzin od przekroczenia granicy (zalecamy więc wykonanie testu najszybciej jak to możliwe; honorowane są wyniki testów RT-PCR, jak i antygenowych).
 • Podróżujący nie są zwolnieni z kwarantanny na podstawie wyniku testu wykonanego za granicą, przed powrotem do Polski.

OSOBY ZASZCZEPIONE ORAZ OZDROWIEŃCY

Obowiązkowa kwarantanna po przylocie do Polski ze strefy Schengen i Non-Schengen nie dotyczy osób, które przyjęły dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dopuszczonej przez UE i dysponują zaświadczeniem o wykonaniu szczepienia ochronnego, lub są ozdrowieńcami, czyli osobami, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy były poddane izolacji, izolacji w warunkach domowych lub hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem.

Na chwilę obecną jedynie port lotniczy we Wrocławiu posiada punkt pobrań przed kontrolą graniczną dla Klientów wracających z krajów Non-Schengen.

Pasażerowie przylatujący ze strefy Non-Schengen mogą wykonać na wrocławskim lotnisku tuż po przylocie szybki test antygenowy.

Lokalizacja: terminal pasażerski, przed przekroczeniem granicy.

Godziny otwarcia: codziennie, po każdym przylocie ze strefy Non-Schengen.
Czas oczekiwania na wynik: 15 min. od momentu wykonania badania.
Koszt testu: 200 PLN/os. wraz z zaświadczeniem (płatność: karta/gotówka).

25.05.2021

Szanowni Państwo,
informujemy o wprowadzeniu do oferty LATO 2021 nowego hotelu we Włoszech – Sycylia: Hotel Baia dei Mulini Resort & Spa (PMOMULI).
Wyloty z Katowic, Warszawy i Wrocławia.

 

 
HOTEL BAIA DEI MULINI RESORT & SPA**** (PMOMULI)

Położony tuż przy pięknej, piaszczystej plaży, na wybrzeżu rozciągającym się od Trapani, aż do San Vito Lo Capo, jest doskonałym miejscem zarówno na rodzinny urlop na słonecznej Sycylii, jak i dla pasjonatów zwiedzania. Znakomita lokalizacja, kilka kilometrów od historycznego centrum Trapani i niedaleko średniowiecznego miasteczka Erice, do którego można dojechać kolejką linową, pozwala połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. Na miejscu czekają wszystkie niezbędne udogodnienia: restauracja serwująca smaczną, włoską kuchnię, komfortowe pokoje i dobry serwis. Do dyspozycji Gości jest również zadbany basen i kort tenisowy, a dla najmłodszych przygotowano brodzik, plac zabaw i miniklub. W ciągu dnia organizowane są rodzinne animacje, a na plaży można skorzystać z oferty sportów wodnych.

21.05.2021

Szanowni Państwo,

wszyscy podróżni przyjeżdżający z Polski do Gruzji są zobowiązani do:

 • wypełnienia przed wylotem specjalnego formularza dostępnego u nas w biurze
 • posiadania zaświadczenia w języku angielskim o negatywnym wyniku testu RT-PCR wykonanym maksymalnie 72 godziny przed przylotem. Brak zaświadczenia może być podstawą odmowy wjazdu na terytorium Gruzji.

 

Obowiązek wypełnienia formularza oraz posiadania zaświadczenia z wynikiem testu dotyczy również dzieci.

Kolejny test RT-PCR należy wykonać po 3 dniach od przyjazdu. W okresie pomiędzy dniem przylotu a dniem wykonania kolejnego testu można swobodnie przemieszczać się po kraju.

Podróż do Gruzji jest możliwa również dla osób posiadających zaświadczenie w języku angielskim o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową). Władze gruzińskie nie określiły wzoru dokumentu. Zaświadczenie powinno zawierać przynajmniej następujące dane: imię, nazwisko, data urodzenia, data podania szczepionki. Po przyjęciu pełnego cyklu szczepienia nie jest wymagane wypełnienie elektronicznego formularza.

Przypominamy o możliwości zakupienia testu RT-PCR w laboratoriach DIAGNOSTYKA (usługa dodawana do rezerwacji – szczegóły w komunikacie nr 352/2020 z dnia 11.12.2020 r) lub w laboratoriach GYNCENTRUM (zgodnie z komunikatem 175/2021 z dnia 14.05.2021 r).

20.05.2021

Szanowni Państwo,

wszyscy podróżni wjeżdżający do Słowenii z krajów o wysokim zagrożeniu epidemiologicznym (całe terytorium Polski) podlegają obowiązkowej kwarantannie. Z obowiązku kwarantanny zwolnione są osoby, które:

 • przedstawią zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR w kierunku COVID-19, wykonanego maksymalnie 48 godzin przed przybyciem do Słowenii w strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Izraelu, Kanadzie, Nowej Zelandii lub Federacji Rosyjskiej

 

lub

 • przeszły zachorowanie na COVID-19 (co potwierdza pozytywny wynik testu, od którego upłynęło co najmniej 21 dni i co najwyżej 6 miesięcy lub zaświadczenie lekarskie potwierdzające zachorowanie na COVID-19, a od wystąpienia objawów nie upłynęło jeszcze sześć miesięcy)

lub

 • przedstawią zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia oraz:
 • w przypadku szczepionki firmy Pfizer – o upływie co najmniej 7 dni od przyjęcia drugiej dawki,
 • w przypadku szczepionek Moderna, Sputnik V, CoronaVac, i Sinopharm – o upływie co najmniej 14 dni od przyjęcia drugiej dawki,
 • w przypadku jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson – o upływie co najmniej 14 dni od szczepienia,
 • w przypadku szczepionki AstraZeneca – o upływie co najmniej 21 dni od przyjęcia pierwszej dawki.

19.05.2021

Szanowni Państwo,

podróżni w wieku powyżej 2 lat, lecący z Polski do Portugalii są zobowiązani przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR w kierunku COVID-19, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem. Obowiązek ten dotyczy również osób, które zostały zaszczepione lub przeszły zachorowanie na COVID-19 (ozdrowieńców). Zaświadczenie o wyniku testu powinno być sporządzone w języku angielskim.

Osoby, które nie przedstawią zaświadczenia o negatywnym wyniku testu, mogą nie zostać wpuszczone na pokład samolotu. Ponieważ zaświadczenia te mogą być sprawdzane ponownie po przylocie, należy mieć je zawsze pod ręką, aby w każdej chwili okazać lokalnym służbom (w szczególności należy unikać umieszczania tych dokumentów w bagażu rejestrowanym).

Powyższe regulacje dotyczą wylotów z Polski do Portugalii kontynentalnej w terminach do 30.05.2021 r. włącznie. Odpowiednie regulacje dotyczące Madery i Porto Santo zostały opisane w komunikacie nr 222A/2020 z dnia 14.08.2020 r. oraz komunikacie nr 222B/2020 z dnia 12.01.2021 r.

Przypominamy o możliwości zakupienia testu w laboratoriach DIAGNOSTYKA (usługa dodawana do rezerwacji – szczegóły w komunikacie nr 352/2020 z dnia 11.12.2020 r). lub w laboratoriach GYNCENTRUM (zgodnie z komunikatem 175/2021 z dnia 14.05.2021 r).

13.05.2021

Tłusty Czwartek!

Ceny, że palce lizać!

Co czwartek wyjątkowe ceny na wypasione hotele i napakowane wycieczki.

Wybierz hotel na wakacje życia, zarezerwuj wycieczkę aż na koniec świata.

Wypoczywaj, zwiedzaj i baw się z nami.

13.05.2021

Szanowni Państwo,

informujemy o wprowadzeniu do oferty LATO 2021 nowej wycieczki do Tajlandii: Wakacje pod palmami! Phuket (HKTWPPP).

Wyloty z Warszawy.

WAKACJE POD PALMAMI! PHUKET 9 DNI (HKTWPPP)

Zapraszamy na wyjazdy z cyklu egzotycznych podróży „Wakacje pod palmami”, łączące zwiedzanie
i wypoczynek w najodleglejszych zakątkach świata.

Wakacyjny raj – wyspa Phuket – to nie tylko egzotyczny azjatycki klimat, ponad 20 plaż, mnóstwo sklepów i restauracji, nocne życie, ale także przyroda, spokój, raj dla amatorów pływania i snurkowania w krystalicznej wodzie. W relaksującym i ciekawym programie zaplanowano zwiedzanie najsłynniejszej świątyni wyspy oraz zabytkowej stolicy Phuket Town, rejsy na wyspę Jamesa Bonda i do zatoki Phang Nga, aby odkryć piękno niezwykłych wysepek, a także pływanie łodzią kanoe pośród urokliwych lagun
i fantastycznych jaskiń.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

11.05.2021

Szanowni Państwo,

 

wszyscy podróżni w wieku powyżej 6 lat udający się do Hiszpanii (dotyczy zarówno części kontynentalnej jak i Wysp Kanaryjskich oraz Balearów), są zobowiązani przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR, RT-LAMP lub TMA, wykonanego maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Hiszpanii (czas jest liczony od pobrania próbek do badania).

 

Obowiązek dotyczy również osób, które przeszły COVID-19 lub zostały zaszczepione.

 

Zaświadczenie z wynikiem testu musi spełniać następujące warunki:

 

 • musi być wystawione w j. angielskim lub j. hiszpańskim przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia (lista laboratoriów dostępna na https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) w formie papierowej (oryginał) lub cyfrowej – do wyświetlenia na ekranie urządzenia mobilnego,
 • zaświadczenie musi zawierać:
 • datę i godzinę wykonania testu,
 • dane osoby wykonującej test,
 • nazwę laboratorium odpowiedzialnego za wykonanie badania,
 • charakter laboratorium,
 • jednoznaczną informację o negatywnym wyniku.

 

 

 

Zalecamy wykonanie testu najpóźniej na 48 godz. przed wylotem.

 

Wszyscy podróżni przed wjazdem do Hiszpanii są też zobowiązani do wypełnienia formularza FCS, który dostępny jest na stronie: www.spth.gob.es lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH:

 

 

Formularz ten należy wypełnić bezpośrednio przed podróżą – uzyskanie kodu QR jest możliwe dopiero na 48 godzin przed wjazdem do Hiszpanii. Każdy uczestnik, bez względu na wiek, musi posiadać swój własny kod. Kod QR należy okazać w formie papierowej podczas odprawy check-in oraz po wylądowaniu na lotnisku docelowym.

 

Brak kodu QR lub wyniku testu w kierunku COVID-19 może być podstawą odmowy wejścia na pokład samolotu. Należy zwrócić uwagę, aby dokumenty te były zawsze pod ręką – nie należy ich umieszczać np. w bagażu rejestrowanym.

 

06.05.2021

 

ZIMA 21/22 – ITAKI świat nadal jest piękny!
Elastyczny PAKIET 21 GRATIS!

 

PAKIET 21 – TYLKO DO 30 CZERWCA GRATIS:
Multi Zmiana 21
Płatność 21
Rezygnacja 21
Plus:
3% zniżki
dla Stałych Klientów
Zaliczka 15%
50% zniżki
dla dziecka w wybranych hotelach

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500